ŠIKULKA HANKA


Jehlice a háček jsou mými přáteli už více jak 20 let. Už jako malá jsem si háčkovala šatičky na panenky, později - asi tak v 15-ti letech, jsem se učila plést - musím podotknout, že to bylo z donucení a se slzami v očích, ale teď jsem za to vděčná a za tu dobu mi prošlo rukami už desetitisíce metrů nejrůznější vln a přízí.

 

Háčkovat jsem sice uměla, ale háčkované věci se mi moc nelíbili a spíš jsem pletla - nejvíc svetry pro sebe, pak jsem jich několik upletla pro své syny, ale teď už jsou ve věku, kdy pletené věci nechtějí nosit. V době kdy jsem byla na mateřské dovolené jsem na ruční práce moc času neměla, ale přišel čas, kdy jsem se k tomu zase vrátila. V současné době se věnuju hlavně pletení a háčkovaní, ale dříve jsem i vyšívala, dělala decoupage, falešný patchwork, kytičky kanzashi a dekorace z nich. Tvoření a šikovnost mám v genech -  v naší rodině každý něco vždycky tvořil a moje babička byla ve 30.letech učitelkou ručních prací. Jediné čemu moc nemůžu přijít na chuť je šití a šicí stroj. To mě zatím pořád nějak míjí. Přibližně před 1,5 rokem jsem hlavně díky krásným inspiracím na facebooku a internetu vzala do ruky háček a začala se zdokonalovat - a musím se pochválit, jde mi to dobře :-)

 

A jak to bylo s eshopem? Díky ne příliš příjemné události v mém životě  a nutnosti udělat změny, jsem zkusila prodávat příze, ale nechtěla jsem být další v řadě, která bude prodávat to, co nabízejí ostatní eshopy. Příze Alize tady nikdo neprodával a tak jsem si našla dodavatele a začala je nabízet. V té době některé druhy začal nabízet ještě jeden prodejce, ale příze měl hrozně předražené. Nicméně to byla zdravá konkurence, protože se tyto příze alespoň více dostali do podvědomí Vás tvořilek. Za tu dobu tady tato značka už docela zdomácněla, někteří další prodejci, přišli na to, že je to dobrý prodejní artikl a málokterý eshop je nenabízí. 

 

Občas se mě ptáte proč se eshop jmenuje www.prizealize.cz - no protože byl založen původně jako eshop specializovaný na Alize a i když jsem přemýšlela nad názvem Šikulka Hanka, na doporučení marktingových expertů jsem tento název nechala jako druhý.

 

Já jsem klubíčkama postižená :-D  a mám ráda, když je všechno hezky pohromadě. Proto neustále rozšiřuji nabídku přízí a najdete u mě jak zahraniční, tak tuzemské příze. Nabídka přízí jednotlivých výrobců se neustále rozšiřuje a proto i u mě najdete každou chvíli nějakou novinku. I když musím říct, že české zákaznice jsou spíš usedlé a rády zůstávají u svých tradičních vyzkoušených klubíček.  Zato musím pochválit Vás, které experimentujete a novinek se nebojíte. :-) 

 

Šikulka Hanka 


PONOŽKY A PONOŽKOVÉ PŘÍZE

Dotazy z čeho plést ponožky se množí hlavně před nástupem zimy a tak mě to inspirovalo, napsat na toto téma pár informací. Ponožky se da...