úterý 4. října 2016

ZIMNÍ PŘÍZE

Zima se pomalu blíží a řada z nás už uvažuje, z čeho letos bude plést zimní čepici, šálu nebo rukavice. Nabídka je opět široká. Všechny silnější zimní příze najdete v záložce ZIMNÍ PŘÍZE.


Mezi nejoblíbenější patří Everyday big a Everyday big colors - je to silnější příze s protižmolkovou úpravou, která se dá použít i na pletené svetry nebo kabátky.


Novinkou v letošním roce je Joy uni, je to jednobarevná sestřička příze Joy color, kterou už možná znáte z loňského roku. Ale i u Joy color přibyli nové barevné odstíny.


Podobná je příze Joyfull colors.


Výrobce Alize nabízí přízi Flower, která je u nás na trhu již několik let. Je to silnější příze s vlnou, která se dá kombinovat s přízí Superlana maxi - je to ta samá příze, jen bez efektních kytiček. Téměř všechny odstíny se dají zkombinovat a příze Flower se dá použít třeba jen pro oživení části kabátu.


Alize vyrábí celou řadu přízí vhodných na chladnější období s podílem vlny. Obsah vlny je v jednotlivých přízích liší a stejně tak se liší síla přízí.


Mezi nejoblíbenější patří už zmiňovaná Superlana maxi a Flower, dále pak Superlana midi mozaik, Superlana midi pullu s flitry, Superlana klasik a Alpaca royal.


Část přízí je pouze na objednávku - Lanagold plus, Lanagold Classic, Superlana zincir batik, Superlana midi.


Často se mě ptáte, jestli příze s vlnou nekoušou, ale nemusíte se bát, doba kousavých přízí je pryč, všechny příze jsou příjemné, nekoušou, dobře se udržují.


Zajímavé jsou i příze Everest a Everest fina od Yarn art - obě jsou v 200g klubkách, liší se složením a silou.

 

Přibližná spotřeba přízí podle mých zkušeností:

dámská čepice - obvykle stačí jedno klubko na klasickou pletenou nebo háčkovanou čepici

nákrčník - mám vyzkoušené Bukrum batik, Tulip, Superlana midi pullu, Joyfull colors, Joy color, Everyday big - pletený nákrčník pružným vzorem na 20ok  na jedno překřížení kolem krku stačí 2 klubka

pokud budete nákrčník háčkovat spotřeba bude větší a jsou potřeba 3klubka (nebo víc podle velikosti)

na delší pletenou šálu už je spotřeba také větší - tzn. raději 3 klubkaVšechny příze najdete v záložce ZIMNÍ PŘÍZE nebo PŘÍZE NA OBJEDNÁVKU

 

A čepice můžete ozdobit krásnými bambulemi.

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

PONOŽKY A PONOŽKOVÉ PŘÍZE

Dotazy z čeho plést ponožky se množí hlavně před nástupem zimy a tak mě to inspirovalo, napsat na toto téma pár informací. Ponožky se da...