úterý 4. října 2016

ANTIPILLING PŘÍZE

Znáte to? Spoustu času věnuje tomu, abyste svůj šatník obohatili o krásný nový pletený nebo háčkovaný kousek a po několika nošeních a vypráních začne použitá příze žmolkovat? Naštěstí je na trhu už docela široká nabídka tzv. antipilling přízí, které mají speciální úpravu proti žmolkování.   

 

Příze s touto úpravou jsou příjemné na dotek, mají kvalitnější a jasné barvy. Kvůli jemnosti ráda tyto příze doporučuji i na oblečení pro malé děti, obzvlášť přízi Everyday - v porovnání s některými dětskými přízemi je podle mého názoru nejpříjemnější.

 

Už delší dobu jsou na našem trhu příze Comfort od Vlnapu a příze Everyday, Everyday big a Everyday big color. Everyday big a Everyday big colors jsou silnější zimní příze nejvíce používané na čepice, šály, nákrčníky, návleky na ruce, ale uděláte z nich i krásný hřejivý svetr nebo kabátek.

Nejoblíbenější příze je Everyday. Díky široké barevné škále, síle a kvalitnímu provedení je vhodná téměř na všechno - čepice, šály, svetry pro děti i dospělé, hodně se používá na bytové doplňky - polštáře, deky, přehozy, antipilling úprava jim zajišťuje dlouho životnost.

 

V nabídce jsou i antipilling příze určené pro děti, i když jak už jsem psala výše, klasickou Everyday pro děti doporučuji také. Everyday bebe lux má oproti Everyday jinou barevnou škálu a její vlákno je trochu jinak zakroucené. V batikované variantě je Everyday bebe stripes.

 

Další příze s protižmolkovou úpravou jsou Tulip a Tulip color. Obě příze jsou oproti Everyday o něco silnější (což je patrné i podle návinu - Everyday má 250m a Tulip 170m na 100g).  Barevná škála Tulip color se v letošním roce rozrostla o nové veselé barvičky. Původní odstíny v pletenině pruhují, nově přidané odstíny dělají barvené fleky. Jednobarevná Tulip je úplnou novinkou a věřím, že si ji také oblíbíte - v nabídce je 25 krásných barev.

 

Novinkou pro zimní sezonu 2017 je příze Show punto batik -  je to akryl v melírovo-tweedovém provedení.

V dětských přízích jsou nově Elit baby muare, Elit baby nebo Baby best.

 

Všechny antipilling příze najdete v záložce ANTIPILLING PŘÍZE.


Žádné komentáře:

Okomentovat

PONOŽKY A PONOŽKOVÉ PŘÍZE

Dotazy z čeho plést ponožky se množí hlavně před nástupem zimy a tak mě to inspirovalo, napsat na toto téma pár informací. Ponožky se da...